I v březnu jsem vás každý týden zásobovala aroma recepty. Tady je máte všechny pohromadě.

Na odlíčenou pleť naneste lipový hydrolát (doporučuji mít hydrolát v rozprašovači), nechte chvilku vsáknout a jemnými krouživými pohyby na pleť naneste pleťový olej s lípou.

10 ml meruňkový olej

10 kapek EO lípa v jojobě

Základem tohoto pleťového oleje je meruňkový olej, který je lehčí, dobře ho snáší všechny typy pokožky a nezanechává nepříjemný mastný film. Pleťové oleje se nanášejí na vlhkou pokožku, protože do ní uzamykají vlhkost. Proto před aplikací oleje naneste na obličej hydrolát, třeba lipový 🙂

Každé mamince, která má doma malého fotbalistu, hokejistu, … no prostě malého sportovce, se bude hodit následující recept na bolavá kolena a svaly.

15 ml kakaové máslo

15 ml mandlový olej

10 kapek EO levandule SPIKE

Kakaové máslo jsem smíchala s mandlovým olejem v poměru 50:50. Proč kakaové máslo? Za pokojové teploty je tuhé a taky – co si budeme povídat – krásně voní! Hlavně dětem. Do 30 ml dózy (tedy 30 ml oleje) jsem nakapala 10 kapek levandule spike (!), která ulevuje bolavým a namoženým svalům a je vhodná pro děti.

I další recept jsem věnovala dětem. Můj syn zažil takové to první zklamání. „Maminko on už se se mnou nechce kamarádit…“ Pro kluka, který mluví jazykem lásky – pozorností, docela velké sousto. Pomůže mu první zklamání překlenout heřmánek?

30 ml mandlový olej

15 kapek EO heřmánek v jojobě

Dopřát dětem čas a věnovat se jim, je asi to nejdůležitější, co můžeme v danou situaci udělat. Ony to musí strávit samy. Podceňovat jejich zlomené srdíčko není na místě! Důvěra je jenom jedna…

Olejem masírujte zejména bříško a to po směru hodinových ručiček.

Můj první článek na blogu se týkal vyčerpání, únavy a takové té depky, která nás může potkat na jaře. Zhruba před rokem touto dobou jsem se potýkala s energeticky oslabenou slezinou. Na pomoc jsem si zavolala sladkou vanilku.

30 ml mandlový olej

12 kapek EO vanilky v jojobě

3 kapky levandule lékařské

Celý článek najdete tady.

Vanilky se nemusíte bát! Pravý vanilkový éterický olej voní sladce, jemně a je to hotový balzám na duši.

V březnu jsme přivítali astronomické jaro a to rovnou s magickou silou úplňku. S jarem se pojí únava, vyčerpání a nedostatek životního elánu. Proč tomu tak je, kde hledat příčinu a co si umíchat, jsem sepsala do voňavého ebooku Aromaprakticky na jaře. V ebooku vás mimo jiné čeká 28 aroma receptů na vonné kompozice na jarní dny určené do aromalampy, také tělové oleje, scruby, domácí wellness… Už jsteho četli? Ne? Až do 14. dubna je k mání za akční cenu, tak ji nepropásněte!

Foto: soukromý archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *