VESELÁ 5 Brno střed
732 318 540
masaze@aromakoutek.cz

O magickém momentu na konci roku

O magickém momentu na konci roku

Sice jsme už v polovině ledna, ale ještě pořád je čas na bilancování minulého roku, poděkovat mu, rozloučit se s ním a s čistým štítem vykročit vstříc novým zážitkům. Víte jak na to?

Krásné vzpomínky, naše malé i velké úspěchy a vše na co jsme pyšní nemusíme mít pouze v hlavě. Ta je často schová do šuplíku a náš vnitřní našeptávač, ten, co se nám snaží vnutit program, že stojíme za prd a nic neumíme, se tváří, že ten šuplík neexistuje. Nedejme mu šanci!

Vdechněte svým úspěchům život tím, že si je napíšete!

Jestli si myslíte, že vás doteď nic moc krásnýho nepotkalo a vaše dóza by zela prázdnotou, což by ještě více podpořilo program nestojíš za nic, tak pozor! Není to pravda. Se stejnou obavou jsem si sedla s tužkou a papírem i já. A bylo co psát! 🙂 Mohou to být maličkosti, které pro vás mají silný význam…

Popsané papírky vložte do plechovky nebo dózy a až vám bude ouvej a vaše sebevědomí klesne jako dnešní teploty k bodu mrazu, zachumlejte se do deky a s vůní vavřínu, vůní vítězů, se začtěte do svého života.

Záleží na vás, zda to pojmete ve velkém nebo se zaměříte na věci, které se vám podařily v minulém roce.

Tip: Doporučuji dózu s víčkem, aby se na vaše úspěchy neprášilo a vystavit si ji někde pěkně na oči.

Vision board, nástěnka přání, frčí v našich končinách už několikátej rok. Funguje to? Nefunguje to? Noo, upřímně jak komu…

Osobně si myslím, že při tvorbě vision boardů se zapomínají na tři důležité body.

Proč někomu fungují a druhému ne? Odpověď může být v tom, zda jste vizuální typ. Jako s učením. Někdo se lépe učí z grafů a obrázků, někdo z poslechu a jiný z textu. Jak jste na tom vy?

Druhou věc, kterou vnímám jako kámen úrazu, je procítění. Vesmír funguje na základě principu přitažlivosti. Nestačí si na svoji nástěnku připíchnout obrázek pláže s palmou, ale procítit ho. Proč jste na  pláži? Co vám to dává? S kým tam trávíte svůj čas? Jak se cítíte? Cítíte jak vám mořský vánek čechrá vlasy a slunce pálí? Dobíjí vás to energií?

Prociťte každou věc, kterou si připíchnete na svou nástěnku až do morku kostí.

Dává vám to smysl? Možná zjistíte, že některá přání nejsou z vaší hlavy, ale že to jsou vtlačené představy společnosti, jak by člověk měl žít, jako např. dovolená u moře.

Proč někomu vision boardy nefungují  může být dáno i tím, že se  při tvorbě nástěnky nechá strhnout a připíchne si na nástěnku všechno, co doteď nemá. Dům s bazénem, exotickou dovolenou, drahej auťák, obrázek snubních prstýnků, …

Při tvorbě vision boardu se zapomíná na to, že k našim vysněných cílům se chceme za ten rok dopracovat. Málokdy nám něco spadne do klína. Vesmír má velice zvláštní smysl pro humor a někdy to, co nám pošle, si hned vezme i zpátky, protože vidí jak jsme z toho celí mimo. S oblibou říkáme, jak se nám dějí ne-uvěřitelné věci.

Tip: Při tvorbě vision boardu se obklopte vůní citronu nebo limetky, 3 – 4 kapky do aromalampy nebo difuzeru budou stačit. Vůně citrusů je svěží a působí jako filtr myšlenek 🙂

Nejste – li obrázkový typ nebo vám vision boardy nic neříkají, může být wish list pro vás to pravé ořechové.

Napište si na papír nebo okrasným písmem na počítači to, co byste chtěli podniknout v tomto roce. A buďte konkrétní! Žádné chtěl/a bych žít zdravěji… Co to znamená? Chodit pravidelně cvičit? Do sauny? Pít zeleninové šťávy? Dopřát si měsíčně masáž? Nebo začít běhat? Poslouchat svoji intuici?

Zkrátka buďte konkrétní, ať máte co na konci roku vyhodnocovat.

Váš wish list může zahrnovat i věci, které byste rádi dělali/zkusili/zažili, ale zatím nebyl ten správný čas/dost peněz/doplňte si sami.

Např. kurz keramiky, zajít si do divadla, založit si blog, naučit se dělat dobrou kávu, ušít si zero waste pytlíky, namíchat si parfém…

Tip: Nezklouzněte podobně jako při tvorbě nástěnky přání k vypsání všeho, co chcete v životě dokázat/zkusit a zatím se vám to nepodařilo. Rozdělte si svůj wish list do několika kategorií, např. rodina, cestování, seberozvoj, atd.

Konec roku přímo vybízí k tomu udělat si fotoalbum.  Znáte to, plný mobil fotek a momentek z cest a výletů. Mobil hlásí plnou paměť, tak fotky šoupnem do počítače a krásné vzpomínky sejdou z mysli.

Nechat si vyvolat fotky můžete v pohodlí z domova, třeba za vůně pomeranče. Ušetřete si cestu a nervy a rovnou si objednejte i fotoalbum.

Tip: Nedávno jsem narazila na scrapbooking, no jo jsem sto let za opicema! Stále jsem hledala album, do kterého bych si fotky pomocí fotorožků vlepila sama podle svých představ, doplnila je textem a vstupenkami z různých akcí… Máte – li to stejně a obyčejná alba vás limitují podobně jako mě, scrapbooking vás dostane!

Rozloučit se s minulým rokem, poděkovat mu a udělat prostor novým věcem může být doslova očistný rituál. Magický moment, kdy se silvestrovská noc láme v Nový rok, není jediný moment na vyřčení svých přání a tužeb. Znatelně se energie mění až kolem února, kdy začíná čínský rok a do nadvlády se pomalým krokem dostává element dřeva.

Jak vnímáte vy energii na přelomu roku? Máte nutkání bilancovat, tvořit vision boardy a dávat si předsevzetí?

Foto: soukromý archiv, pixabay.com

 

No Comments

Add your comment